Nie chcę jechać na wakacje, dajcie mi spać. O podróżniczej chandrze

Doczekałam się. Po kilku tygodniach gorączki przyszedł niż. Depresja. Niekorzystny biomet.

Do wyjazdu mniej niż 4 tygodnie. Czekanie staje się nużące. Pobudka ze wschodem słońca, metro do pracy, metro z pracy. Odhaczanie kolejnych rzeczy do załatwienia, zakupy, bilety, szukanie noclegów, wizyty u lekarza, wizyty w ZUS. I moment, w którym żałuję, że jeszcze nie wynaleziono teleportacji. Chciałabym już jechać, choćby zaraz.

Zmęczenie daje się we znaki, pojedyncze wolne dni nic nie dają. Chce mi się tylko spać. Jest albo 35 stopni (a przecież tam będzie jeszcze goręcej!) albo 15 (brrr). Przydałby się urlop, jakaś wyspa, najlepiej chłodna. Po co mi jakieś Indie, upały, ciężki plecak? Trzy miesiące bez własnej lodówki i łazienki, bez białego sera, wieczornych spotkań z przyjaciółkami, kina Atlantic, biegania nad Wisłą? Bez złotej polskiej jesieni, leniwej kawy i gazety w weekendy?

Wakacje? Dajcie mi spać (fot. Kuba Głębicki)
Wakacje? Dajcie mi spać (fot. Kuba Głębicki)

STOP. Stop, stop, stop.

A gdyby tak popatrzeć z innej perspektywy? Cofnąć się w czasie? Na przykład o rok?

No więc rok temu myśl o jakiejkolwiek podróży wywoływała u mnie mdłości. Byłam w stanie, który eufemistycznie określę jako kiepski. Zrobienie sobie rano kawy uznawałam za bohaterstwo, wyzwaniem było wyjście do sklepu i spakowanie torebki. Na koncie i w głowie miałam pustki. Marzyłam o dalekiej wyprawie, ale nie do końca wierzyłam, że to się uda. A dzisiaj co? A dzisiaj Azja, proszę państwa.

Więc na pohybel chandrze! Już niedługo. Tuż-tuż.

Sposoby na chandrę
Wybrane sposoby na chandrę: alkoholizacja w doborowym towarzystwie, spożywanie cukrów, obserwacja Superksiężyca i relaks na słońcu. Macie jeszcze jakieś pomysły? Chętnie przygarnę

PS. Dopięliśmy już sprawę biletów. To jest aż za proste! A wkrótce o tym, co warto zrobić przed wyjazdem, czyli plan do planu.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.